βαννερ
                                                        Αρχική | Το σχολείο μας | Δραστηριότητες | Tα νέα μας | Επικοινωνία | Σύνδεσμοι

Τα νέα μας

news
    Εδώ μπορείτε να ενημερώνεστε για τις πιο πρόσφατες δραστηριότητες και τα τελευταία νέα του σχολείου μας.
    Το Doodle 4 Google έκανε ένα ανοιχτό διαγωνισμό για όλους τους μαθητές στην Ελλάδα, από 6 ως 18 ετών, που είχε ως σκοπό να ενθαρρύνει τους μαθητές να χρησιμοποιήσουν τη δημιουργικότητά τους για να σχεδιάσουν το λογότυπο της Google. Το θέμα του φετινού διαγωνισμού ήταν «Η Ελλάδα μου» και η μαθήτρια που ξεχώρισε από το Δημοτικό σχολείο του Αγίου Αρσενίου ονομάζεται Αμαλία Πιλίντσι και ο δάσκαλός της είναι ο Νίκος Βιντζηλαίος. Κέρδισε μια θέση από την κριτική επιτροπή του διαγωνισμού στα 15 doodles που ξεχώρισαν στην κατηγορία 1η-3η Δημοτικού και στα 60 doodles που ξεχώρισαν από όλες τις κατηγορίες! Τώρα όμως, ήρθε η δική μας σειρά να ψηφίσουμε εδώ!